رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع):

اجرای توافق های وزیران کشور ایران و عراق درباره اربعین پیگیری می شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) گفت: برای پیگیری توافق‌های انجام شده میان وزیران کشور ایران و عراق، در نخستین فرصت به عراق سفر خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی روز دوشنبه در حاشیه نود و یکمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که با حضور وزیر کشور و استانداران در محل وزارت کشور برگزار شد؛ افزود: در نشست امروز تعهدات هر کدام از استان ها برای انجام اقدامات عمرانی و زیرساختی مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: براساس گزارش‌های دریافتی، طرح ها در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیشرفت خوبی داشته است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی اضافه کرد: تلاش ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) بر سهولت سفر برای زائران عزیز است و با توجه به شرایط آب و هوایی پیش رو، از تمام ظرفیت‌ها برای این امر مهم استفاده خواهد شد.
میراحمدی، راهپیمایی اربعین را اقدام بزرگ فرهنگی در کشور دانست و اظهار کرد: نشستی را با ریاست محترم جمهوری خواهیم داشت که نسبت به این امر، اهتمام بالایی دارند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به دیدار اخیر وزرای دو کشور ایران و عراق و توافق های انجام شده برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برای پیگیری این توافق ها به عراق سفر خواهیم کرد تا هماهنگی لازم و موثر برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی(ع) ایجاد شود.